Știrinews.24.md
9 Septembrie 2022, 16:56
56

Sheriff Tiraspol a învins în primul meci din Liga Europei echipa din Cipru Omonia Nicosia

Fostul jucător al Omonoiei, nigerianul Iyayi Atiemwen a înscris pentru 2-0 dintr-un un penalty, acordat pentru un henț al lui Lang, scrie fmf.md.

Scorul final a fost stabilit în minutul 76 de senegalezul Mouhamed Diop, care a fost servit de către Rasheed Akanbi.

Sheriff Tiraspol a învins în primul meci din Liga Europei formația Omonia Nicosia cu un scor de 3 la 0. Scorul a fost deschis în minutul 2 de către Rasheed Akanbi, care a înscris de la o distanță de 9 metri.

De menționat faptul că jocul a fost întrerupt în minutul 55, deoarece asistentul arbitrului a fost lovit de un obiect aruncat din tribune și centralul Rade Obrenovici a trimis echipele la vestiare. Pauza a durat 11 minute.

Următorul meci în grupele Ligii Europei, Sheriff Tiraspol îl va juca pe 15 septembrie, pe stadionul Zimbru, contra clubului englez de fotbal Manchester United.