Știrinews.24.md
22 Decembrie 2022, 14:08
50

Judocanul Petru Pelivan a ocupat locul 5 la Mastersul de la Ierusalim

Judocanul Petru Pelivan a ocupat locul 5 la Mastersul de la Ierusalim. În meciul pentru medalia de bronz a categoriei de greutate 73 kg, el a fost învins de canadianul Arthur Margelidon, locul 5 la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

La 81 kg, Mihail Latîșev a trecut de britanicul Lachlan Moorhead, dar apoi a cedat în fața azerului Saeid Mollaei, care a încheiat pe locul 2 competiția de la Ierusalim.

Recent, Judocanul Denis Vieru a cucerit medalia de bronz la Mastersul de la Ierusalim. El a reușit să-i învingă pe italianul Matteo Piras, francezul Walide Khyar și mongolezul Baskhuu Yondonperenlei.

Denis a fost învins în semifinale de israelianul Baruch Shmailov, care a câștigat în cele din urmă categoria de greutate 66 kg.