Știrinews.24.md

Flux de știri

PopulareRecente

Echipa paralimpică a obținut medalii la Campionatul European de Para Powerlifting, inclusiv titlul de campion

De asemeena, sportivul Denis Raiul a izbutit să se claseze pe locul 3 la „Total Lift”. Campionatul de la Tbilisi a reprezentat o treaptă obligatorie în calificările de la Jocurile Paralimpice Paris 2024, iar victoriile obținute de sportivi sunt și

29 Septembrie 2022, 20:36

Tenismenul, Radu Albot, s-a calificat în finala turneului Challenger

În primul tur, Radu Albot, care este al doilea favorit al turneului din Turcia, a trecut de românul Filip Cristian Jianu (7:6, 6:4). În optimi, el l-a învins pe germanul Henri Squire (6:4, 6:3), iar în sferturi a dispus de kazahul Beibit Zhukayev (6:2,

18 Septembrie 2022, 22:04