Știrinews.24.md
27 Martie 2023, 21:21
61

Sportivii moldoveni au obținut doar locuri de frunte la Campionatul European Hand to Hand Fighting

Duminică, 26 martie, președintele Federației de Lupte Universale din Republica Moldova, Igor Rotaru, a anunțat despre finalizarea Campionatului European Hand to Hand Fighting pentru seniori și rezultatele obținute de către sportivii moldoveni în cadrul acestuia.

Sportivii din Republica Moldova care au participat în cadrul campionatului au obținut doar locuri de frunte.

Iată ce rezultate au dobândit aceștia:# Iuri Guseinov – locul I la categoria de 57 de kilograme;# Vlad Bragarenco – locul I la categoria de 73 de kilograme;# Petru Buzdugan – locul I la categoria de 80 de kilograme;# Cristi Constatinov – locul I la categoria de 97+ kilograme;# Vladislav Mastac – locul I la categoria de 88 de kilograme;# Sandu Stâncă – locul II la categoria de 62 de kilograme;# Nicolae Gâscă – locul III la categoria de 97 de kilograme.