5 Aprilie 2024, 21:59
77

Luptătorul Victor Ciobanu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris

Luptătorul de stil greco-roman Victor Ciobanu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris.

Victor Ciobanu a obținut calificarea după ce a ajuns în finala turneului de la Baku, în categoria de greutate 60 kg. Elevul lui Mihai Cucul i-a învins pe israelianul Melkamu Fetene, lituanianul Justas Petravicius și Hleb Makaranka.

Victor Ciobanu a concurat și la Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde s-a clasat pe locul 5.

Jocurile Olimpice de la Paris vor avea loc în perioada 26 iulie-11 august.

jurnal.md
Abonează-te
sau
Urmărește canalul nostru de Telegram
Știri similare
  • Luptătorul moldovean Radu Lefter a devenit campion european în categoria de vârstă sub 23 de ani
  • Hecenii „au rupt” scena talentelor din România, în cea de-a doua semifinală: Ansamblul s-a calificat în marea finală și va lupta pentru premiul de 120 mii euro