Știrinews.24.md
20 Ianuarie 2023, 11:08
29

Anastasia Gracheva va evolua la Europenele de patinaj artistic

Anastasia Gracheva este prima reprezentantă a Republicii Moldova care va evolua la un Campionat European la patinaj artistic printre seniori, transmite IPN.

Turneul va avea loc la Espoo Metro Areena din Finlanda în perioada 25-29 ianuarie și va aduna sportivi din 36 de țări. Reprezentanții din Rusia și Belarus nu au primit dreptul de a concura. Finlanda a mai găzduit de 3 ori Campionatul European, în 1977, 1993 și 2009.La finele anului trecut, Anastasia Gracheva a câștigat turneul internațional de la Istanbul la patinaj artistic.